تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

آبی که استفاده می کنید چقدر سالم است؟

   
  همه موجودات زنده برای ادامه زندگی به آب نیاز دارند و آب مورد نیاز خود را از منابع آب زمینی و آب باران تامین می کنند. بدون آب بدن موجودات زنده نمی تواند به درستی کار کند.
  بیشتر از نیمی از وزن بدن را آب تشکیل می دهد، اما چرا بدن نمی تواند بیشتر از چند روز بدون آب زنده بماند؟ بدن انسان کارهای مهمی دارد که انجام آنها به آب نیاز دارد. برای مثال خون حاوی مقدار زیادی آب است و وظیفه اکسیژن رسانی به سلول های بدن را دارد. بدون اکسیژن سلول های بدن می میرند و بدن از ادامه حیات باز می ماند. همچنین آب مایعی است که قسمتی از سیستم ایمنی بدن را تشکیل می دهد. بدن برای هضم غذا و دفع مواد زائد و سموم بدن به آب نیاز دارد.
  بدون شک آب اهمیت زیادی دارد، زیرا بیش از 70درصد بدن انسان بالغ را آب تشکیل می دهد، به همین علت دسترسی به آب تمیز و سالم یک مزیت محسوب می شود.
  اکثر ما بدون اینکه درباره اهمیت آب فکر کنیم، فقط شیر آب را باز می کنیم و از آب استفاده می کنیم، و آنقدر این امر برای ما عادی شده است که به ندرت درباره این فکر می کنیم که زندگی چگونه خواهد بود اگر مجبور بودیم برای بدست آوردن آب سالم تلاش کنیم.
  متاسفانه در بسیاری از کشورهای دنیا مشکل بسیار جدی برای ساکنانشان وجود دارد. آنها مجبور به نوشیدن آب از رودها، نهرها و دیگر منابع منابع آبی هستند که آلوده هستند. آنها بیشتر اوقات مجبور به حمام کردن و آشپزی با همین آب های کثیف و آلوده هستند.
   


  فرض کنید همه آبی که در اختیار دارید و می نوشید آبی باشد که می دانید نوشیدن آن به بیماری منجر خواهد شد، چه احساسی داشت اگر این آب را به کودکان خود می دادید؟
  این مساله بسیار دردناک است که مردمانی وجود دارند که هر روز با این مساله مواجه هستند. در بسیاری از کشورها مساله آب عامل اصلی است که مردم نمی توانند از فقر نجات پیدا کنند. اغلب زنان و کودکان این بار مسئولیت را به دوش می کشند که ساعت ها وقت صرف آب آوردن برای خانواده خود می کنند. تقریبا یک ششم جمعیت جهان به آب سالم دسترسی ندارند و 50 درصد از جمعیت کره زمین با کمبود اصول بهداشتی مناسب روبرو هستند.

  اطمینان از دستیابی به آب سالم و بهتر باید یکی از بالاترین اولویت ها باشد و برای دستیابی به آن باید تحقیق بیشتری انجام شود و آنچه که یافته شده است گسترش یابد تا آنچه را که می شود در این زمینه انجام داد پیدا شود.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 10 دي 1391 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 30 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160749
 • بازدید امروز :168756
 • بازدید داخلی :12363
 • کاربران حاضر :194
 • رباتهای جستجوگر:344
 • همه حاضرین :538

تگ های برتر